32.Kyrönjoki-Maraton 29.4.2017

T U L O K S E T

© Ylistaron Alapään NS

Kilpailun sarjat: MM; MM40; MM50; MM60; MM70; MN; MN40; MN50; MHOL; MHOL10; PM
; PM40; PM50; PM60; PN; PN19; PN40; PN50; PHOL; HOL10

MM Maraton Miehet yleinen 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Janne Isoaho             Alavus                     2.57.37,6
  2. Olavi Kuja-Lipasti       Häjyt                      3.36.01,5      38.23,9
  3. Jari Huhtala             Häjyt                      3.49.39,2      52.01,6
  4. Tolonen Esko             Oulu                       3.57.36,1      59.58,5
  5. Panula Mikko             HappyOrNotOy               3.59.28,6      61.51,0
  6. Lähdes Kristian          Koivulahti                 4.40.27,4     102.49,8

Sarjaluettelo

MM40 Maraton Miehet 40 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jokinen Mikko            Etelä-Tyrvään Kramppi      3.05.29,5
  2. Lindqvist Kristian       Hop-Hab Team               3.26.57,8      21.28,3
  3. Väisänen Antti           Sotkamo                    3.29.05,5      23.36,0
  4. Myllyniemi Sami          KaKa Maraton               3.42.22,8      36.53,3
  5. Tapani Schöning          Häjyt                      4.34.33,0      89.03,5

Sarjaluettelo

MM50 Maraton Miehet 50 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Reijo Rajahalme          Häjyt/ 100ml               3.07.36,6
  2. Tollola Timo             100mc.fi                   3.13.51,8       6.15,2
  3. Lallukka Hannu           Häjyt Seinäjoki            3.29.28,0      21.51,4
  4. Lappinen Ari             Happy Feet                 3.32.33,1      24.56,5
  5. Karhu Teuvo              YKV                        3.53.18,0      45.41,4
  6. Ijäs Antti               Oulu                       3.59.43,3      52.06,7
  7. Haukkala Kari            Häjyt Seinäjoki            4.04.12,0      56.35,4
  8. Jutila Folke             Sisu                       4.19.48,1      72.11,5
  9. Kalliokoski Jukka        Häjyt Seinäjoki            5.24.20,3     136.43,7
Sarjaluettelo

MM60 Maraton Miehet 60 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Naumanen Urpo            Tampereen Maratonklubi     3.19.21,4
  2. Järvenpää Heikki         Parkano                    3.20.44,1       1.22,7
  3. Moilanen Martti          Järvenkiertäjät            3.51.33,9      32.12,5
  4. Nuottivaara Esa          Häjyt Seinäjoki            3.55.26,8      36.05,4
  5. Svarvar Sven-Olof        Häjyt                      3.57.42,8      38.21,4
  6. Lauste Markku            Liikuttavat Sastamala      4.14.50,5      55.29,1
  7. Vornanen Alpo            Iisalmi                    4.42.43,8      83.22,4
  8. Toivonen Harri           MC+100/Häjyt               4.57.49,8      98.28,4
Sarjaluettelo

MM70 Maraton Miehet 70 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalliola Pertti          FMR                        3.59.05,1
  2. Kosonen Hannu            Kerimäen Urheilijat        4.27.15,5      28.10,4
  3. Ranta Kari               Järvenkiertäjät            4.43.46,2      44.41,1
  4. Volama Mauri             Häjyt Seinäjoki            4.44.47,2      45.42,1
  5. Rönkkö Veijo             Mäntylahden Veto           4.45.37,1      46.32,0
  6. Paavo Saari              Häjyt                      5.45.02,7     105.57,6
Sarjaluettelo

MN Maraton naiset yleinen 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Koskinen Sanna           Jämsä                      4.05.03,5
  2. Minna Iso-Koivisto       Kauhavan Wisa              4.08.32,0       3.28,5
  3. Muhonen Anne Eveliina    Jyväskylä                  4.28.34,6      23.31,1
Sarjaluettelo

MN40 Maraton Naiset 40 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sipola Mari              Kemi                       4.04.24,5
  2. Tenkanen Jaana           Jämsä                      4.05.06,8       0.42,3
  3. Pelkonen Satu            Jyväskylä                  4.55.54,3      51.29,8
Sarjaluettelo

MN50 Maraton Naiset 50 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Naumanen Päivi           Tampereen Maratonklubi     3.46.38,9
  2. Lehtinen Heli            FMR Kaarina                3.47.55,5       1.16,6
Sarjaluettelo

MHOL Maraton Hölkkä 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Keskinen Jorma           Pietarsaari                4.08.14,8
Sarjaluettelo

MHOL10 Maraton Hölkkä klo10 lähtö 42.195 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tervonen Anssi           Rideep                     4.06.00,4
  2. Mustonen Heikki          Wasa Triathlon             4.13.47,6       7.47,2
  3. Niemi Marko              Team Bollinger             4.53.25,3      47.24,9
  4. Alasaari Anssi           Team Bollinger             4.53.25,8      47.25,4
  5. Niemi Minttu             Team Bollinger             4.54.47,5      48.47,1
  6. Forsman Thorolf          Hop-Hab Team               4.58.48,8      52.48,4
  7. Nyberg Christer          Hop-Hab Team               4.58.49,2      52.48,8
  8. Sorjonen Eija            Outokumpu                  6.29.21,5     143.21,1
  9. Välimäki Paavo           Häjyt                      6.47.18,3     161.17,9
 10. Kokkonen Keijo           Varpaisjärven Vire         6.47.51,6     161.51,2
 11. Terho Pekkinen           Toholammin Urheilijat      8.32.20,4     266.20,0
Sarjaluettelo

PM Puolimaraton Miehet yleinen 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hietamäki Harri          Lepatiittos2               1.16.14,7
  2. Laitinen Juha            SSU                        1.20.50,0       4.35,3
  3. Rabb Patrik              ABB Runners                1.24.21,5       8.06,8
  4. Yli-Soini Lasse          Seinäjoki                  1.27.42,9      11.28,2
  5. Kumpula Asko             Vaasa                      1.27.48,1      11.33,4
  6. Koskinen Saku                                       1.29.42,8      13.28,1
  7. Nurmi Pekka              Liikuttavat r.y.           1.30.20,6      14.05,9
  8. Viljakainen Matti        SSU-Triathlon              1.36.29,1      20.14,4
  9. Pölönen Antti            Vähäkyrö                   1.36.33,3      20.18,6
 10. Engström Johnny          Vörå IF                    1.42.33,2      26.18,5
 11. Kangas Topi              Seinäjoki                  1.43.53,0      27.38,3
 12. Köykkä Kai               PeTo                       1.50.26,2      34.11,5
 13. Pörn Christoffer         Pietarsaari                1.58.30,9      42.16,2
Sarjaluettelo

PM40 Puolimaraton Miehet 40 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tavast Perttu            Rideep                     1.22.55,4
  2. Lehtonen Mika            Wasa Endurance             1.27.07,9       4.12,5
  3. Luukka Jarkko            Pielaveden Sampo           1.29.53,0       6.57,6
  4. Vestergård Christian     KIV                        1.36.10,0      13.14,6
  5. Jokinen Jyrki            Hämeenkyrö                 1.37.28,1      14.32,7
  6. Kiviaho Ari              Kauhava                    1.41.48,0      18.52,6
  7. Ketola Timo              Häjyt                      1.43.35,0      20.39,6
  8. Mäkitalo Juha            Finn-Power                 1.44.45,0      21.49,6
  9. Bergman Anders           Oravais IF                 1.46.25,6      23.30,2
 10. Viita Juha               SSU Triathlon              1.46.40,6      23.45,2
 11. Hautanen Mika            ABB Runners                1.48.56,9      26.01,5
 12. Sorsa Jyrki              Vaasa                      1.59.30,3      36.34,9
Sarjaluettelo

PM50 Puolimaraton Miehet 50 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kolkkava Timo            Vaajakoski                 1.34.20,6
  2. Genas Petteri            Vaasa Endurance            1.35.02,9       0.42,3
  3. Jarmo Kuusela            Wasa Endurance             1.35.15,6       0.55,0
  4. Miemois Stefan           Vaasa                      1.38.21,8       4.01,2
  5. Nylund Ulf               IF Minken                  1.40.53,7       6.33,1
  6. Rautamo Timo             Wasa Endurance             1.41.38,0       7.17,4
  7. Nordström Rainer         Mustasaari                 1.46.08,9      11.48,3
  8. Berglund Tim             Wasa Triathlon             1.54.05,0      19.44,4
  9. Malm Mårten              Vaasa                      1.56.34,4      22.13,8
 10. Lepistö Harri            Laihia                     2.17.48,4      43.27,8
Sarjaluettelo

PM60 Puolimaraton Miehet 60 vuotta 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Beijar Roland            KIV                        1.33.01,6
  2. Hast Markus              Keminmaa                   1.36.41,6       3.40,0
  3. Aittokallio Jukka        Tampereen Maratonklubi     1.37.05,3       4.03,7
  4. Kortelahti Juhani        Liikuttavat r.y.           1.42.14,3       9.12,7
  5. Harju Reijo              IK-Maraton                 1.45.28,3      12.26,7
  6. Paro Rune                Kvevlax idrottsvänner      1.46.13,4      13.11,8
  7. Wikman Torsten           Vörå                       1.54.36,0      21.34,4
  8. Vuorenmaa Juhani         Häjyt                      2.07.38,2      34.36,6
  9. Lillbacka Esko           Kauhava                    2.24.31,4      51.29,8
Sarjaluettelo

PN Puolimaraton Naiset yleinen 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Luukka Suvi              Pielaveden Sampo           1.37.28,8
  2. Granholm Heidi           Vaasa                      1.38.21,8       0.53,0
  3. Hautamäki Johanna        WasaTtriathlon             1.44.17,8       6.49,0
  4. Dahlsten Sari            SSU-Triathlon              1.50.01,3      12.32,5
  5. Selin Jutta              Vaasa                      1.57.10,5      19.41,7
  6. Niemistö Anu             SSU-Triathlon              1.59.10,3      21.41,5
  7. Teir-Siltanen Anne       Mustasaari                 2.01.08,2      23.39,4
  8. Rentola Tytti            Jyväskylä                  2.01.34,1      24.05,3
  9. Makkonen Hannele         Laihia                     2.03.17,5      25.48,7
 10. Viitikko Outi            Karijoki                   2.05.32,8      28.04,0
 11. Rajaniemi Tiina          Nurmo                      2.19.16,3      41.47,5
 12. Paadar Anne                                         2.33.37,0      56.08,2
Sarjaluettelo

PN19 Puolimaraton Naiset 19 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kangas Terhi             Ylistaro                   2.14.12,8
Sarjaluettelo

PN40 Puolimaraton Naiset 40 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Strömbäck Anna-Lena      KIV                        1.45.56,5
  2. Kiviharju Sari           Ilmajoki                   1.50.39,8       4.43,3
  3. Valli Kati               Helsinki                   1.52.22,4       6.25,9
  4. Juusela Kirsi            Marathonkoulu Pori         1.55.32,3       9.35,8
  5. Polvi Annika             Marathonkoulu Pori         1.56.20,4      10.23,9
  6. Torvinen Mirva           Marathonkoulu Pori         2.00.39,1      14.42,6
  7. Valtonen Jatta           Vacks                      2.13.00,6      27.04,1
  8. Bergman Marianne         Oravais IF                 2.13.51,1      27.54,6
  9. Alasaari Jessica         Team Bollinger             2.14.24,2      28.27,7
Sarjaluettelo

PN50 Puolimaraton Naiset 50 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rantamaa Virpi           Virtu                      1.45.00,7
  2. Långskog Saila                                      1.48.22,5       3.21,8
  3. Takala Hannele           Häjyt                      1.52.49,1       7.48,4
  4. Lempinen Anne            Marathonkoulu Pori         1.53.41,0       8.40,3
  5. Lae Anna-Maria           Häjyt                      1.56.32,4      11.31,7
  6. Mansikkamäki Maarit      Atria                      2.12.39,6      27.38,9
  7. Ala-Fossi Sirkka-Liisa   Seinäjoki                  2.26.22,0      41.21,3
Sarjaluettelo

PHOL Puolimaraton Hölkkä 21.1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pajuranta Hannu          Seinäjoki                  1.49.42,6
  2. Uusi-Pohjola Miikka      Seinäjoki                  1.54.59,4       5.16,8
  3. Pentinmäki Toni          PRP Running Team           1.55.32,3       5.49,7
  4. Kytönen Erkki            Seinäjoki                  1.57.27,4       7.44,8
  5. Keski-Mattinen Seppo     Salo                       1.58.55,1       9.12,5
  6. Alhola Sara              Vaasa                      1.59.24,9       9.42,3
  7. Alhola Marko             Vantaa                     1.59.28,7       9.46,1
  8. Nurmela Anu              Seinäjoki                  1.59.40,1       9.57,5
  9. Oksanen Matti            Laihia                     2.00.49,8      11.07,2
 10. Pitkämäki Eero           Jalasjärven Jalas          2.01.37,0      11.54,4
 11. Mattinen Kirsi           Helsinki                   2.02.14,5      12.31,9
 12. Pirttikoski Merja        Vaasa                      2.06.56,2      17.13,6
 13. Palomäki Marko           PRP Running Team           2.09.11,5      19.28,9
 14. Rajala Anna              Vaasa                      2.13.22,9      23.40,3
 15. Luukkonen Juuso          Vaasa                      2.13.23,3      23.40,7
 16. Myllylä Mari             Saarijärvi                 2.27.21,8      37.39,2
 17. Djupsjöbacka Nina        ABB                        2.30.28,8      40.46,2
 18. Turenius Irene           Seinäjoki                  2.38.42,0      48.59,4
 19. Kantola Anita            Hämeenkyrö                 2.45.19,2      55.36,6
Sarjaluettelo

HOL10 HÖLKKÄ 10,5km 10.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Takala Miika             JKU                          35.47,4
  2. Genas Petrus             Vaasan Hiihtäjät             44.18,4       8.31,0
  3. Kiviharju Harri          Ilmajoki                     46.07,5      10.20,1
  4. Melender Ritva           SSU                          48.02,4      12.15,0
  5. Myllyniemi Ari           Laihia                       48.35,5      12.48,1
  6. Malm Ivar                Vaasan Uimaseura             48.40,8      12.53,4
  7. Perälä Juha              Ilmajoki                     48.49,2      13.01,8
  8. Karhu Henri              YANS                         51.09,6      15.22,2
  9. Strömbäck Mikael         ABB Runners                  51.24,0      15.36,6
 10. Lemettinen Mauno         Atria                        52.08,7      16.21,3
 11. Takala Hanne             Vaajakosken Kuohu            53.07,8      17.20,4
 12. Saari Ilkka              Häjyt                        53.26,3      17.38,9
 13. Tavast Riika             Rideep                       53.37,9      17.50,5
 14. Kyntäjä Timo             Ylistaro                     54.19,1      18.31,7
 15. Karhu Jarmo              YANS                         54.23,6      18.36,2
 16. Hunnakko Markku          Laihia                       54.28,2      18.40,8
 17. Syrjämäki Tommi          Vaasa                        54.55,8      19.08,4
 18. Syrjämäki Maiju          Vaasa                        55.03,9      19.16,5
 19. Mäkiniemi Marko          Hellanmaan Teräs             55.25,9      19.38,5
 20. Paloniemi Tommi          Hellanmaan Teräs             55.26,1      19.38,7
 21. Ruokola Jaakko           Vesaisen Pojat r.y.          56.53,8      21.06,4
 22. Syrjä Tero               Atria                        57.03,3      21.15,9
 23. Kujala Marjo-Riitta      Häjyt Seinäjoki              57.43,8      21.56,4
 24. Uusimäki Kaija           Seinäjoki                    58.01,3      22.13,9
 25. Saari Jari               Vaasan Vasama                58.03,9      22.16,5
 26. Myllyniemi Katariina     Laihia                       59.23,0      23.35,6
 27. Hakala Mikko             Häjyt Joensuu              1.01.18,2      25.30,8
 28. Paalijärvi Juulia        Seinäjoki                  1.01.20,9      25.33,5
 29. Manni Risto              Laihia                     1.01.52,9      26.05,5
 30. Mahlamäki Tero           Laihian Tikkaajat          1.03.04,9      27.17,5
 31. Marjala Pauliina         Oulu                       1.03.26,8      27.39,4
 32. Palenius Kirsi           Isokyrö                    1.04.29,3      28.41,9
 33. Vuolle Hilkka            Häjyt                      1.04.40,6      28.53,2
 34. Salo Jasmina             Lapua                      1.05.12,2      29.24,8
 35. Hakala Seppo             Häjyt Kuortane             1.05.13,4      29.26,0
 36. Tuomela Hannu            Laihia                     1.05.27,4      29.40,0
 37. Karvonen Maarit          Seinäjoki                  1.06.26,2      30.38,8
 38. Harjunsalo Riitta-Liisa  Laihia                     1.06.27,9      30.40,5
 39. Heikkilä Sanna           Alaveteli                  1.06.54,9      31.07,5
 40. Minni Annika             Laihia                     1.07.53,0      32.05,6
 41. Myllymäki Pirjo          Seinäjoki                  1.08.08,5      32.21,1
 42. Poskiparta Tommi         YIT-Runners                1.08.38,5      32.51,1
 43. Hakala Päivi             Häjyt Kuortane             1.09.44,2      33.56,8
 44. Luoma Rebekah            Seinäjoki                  1.09.48,3      34.00,9
 45. Meriläinen Arja          Vaasa                      1.10.36,5      34.49,1
 46. Norrmen Päivi            Laihia                     1.17.15,8      41.28,4
 47. Koivumäki Juha           JK Tilapalvelut            1.17.38,4      41.51,0
 48. Svarvar Raija            Häjyt                      1.17.50,0      42.02,6
 49. Haapaniemi-Rintala Sanna Pirkkala                   1.21.33,9      45.46,5
 50. Ojajärvi Marko           Nokia                      1.21.34,8      45.47,4
 51. Kärkkäinen Maj-Lis       Vaasan Namit               1.23.55,7      48.08,3
 52. Marjomäki Mauno          Häjyt                      2.08.06,4      92.19,0
Sarjaluettelo